Шкендија се сели на охридското крајбрежје - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкендија се сели на охридското крајбрежје

Шкендија се сели на охридското крајбрежје

Есенскиот фудбалски првак Шкендија денеска почнува со втората фаза од зимските подготовки. Тренерот Ќатип Османи и фудбалерите се селат од Тетово во Охрид, каде ќе се подготвуваат во следните седум дена. Во план се и две пријателски средби, но противниците ќе се договараат на лице место.

По седумдневни тренинзи и тестови на охридското крајбрежје, Шкендија ќе се врати во Тетово, а од 20.јануари е планирано заминување во турскиот туристички центар Анталија, каде ќе се реализира најважниот дел од подготовките, одигрување на пријателски натпревари со квалитетни противници.

Шкендија по 18 одиграни кола во Првата лига се наоѓа на врвот на табелата со 46 бода, осум повеќе од актуелниот шампион Вардар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.