Шкендија прва ги „пали моторите“ во 2018: Стартот утре во 13 часот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкендија прва ги „пали моторите“ во 2018: Стартот утре во 13 часот

Шкендија прва ги „пали моторите“ во 2018: Стартот утре во 13 часот

Есенскиот првак Шкендија ќе биде првиот тим од македонските прволигаши кој работно ќе ја стартува 2018 година. Утре, со почеток во 13 часот, тренерот Ќатип Османи ќе ја изврши првата прозивка на фудбалерите, по што ќе започнат и зимските подготовки на тетовскиот тим.

Планот на подготовки ќе се одвива во три фази. Првичните активности ќе бидат во Тетово, потоа тимот ќе замине во Охрид, а главниот дел од подготовките ќе се реализира во Анталија, Турција.

Оваа зима од редовите на Шкендија си заминаа Штефан Вујчиќ, Иван Челиковиќ и Илир Адили.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.