Шкендија потврди: Разделба со Вујчиќ, Челиковиќ и Адили - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шкендија потврди: Разделба со Вујчиќ, Челиковиќ и Адили

Шкендија потврди: Разделба со Вујчиќ, Челиковиќ и Адили

Есенскиот првак на Македонија, тимот на Шкендија, потврди дека оваа зима се раздели со тројца фудбалери. Од тетовскиот тим си заминуваат играчот од средниот ред Штефан Вујчиќ, дефанзивецот Иван Челиковиќ и голманот Илир Адили.

Вујчиќ беше сериозно повреден и немаше минутажа во првиот дел од сезоната, Челиковиќ не успеа да се наметне кај тренерот Ќатип Османи со своите игри, а Адили исто така ќе мора да си побара нова фудбалска средина, каде ќе добие шанса за настап.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.