Ширер: Арсенал ја промени својата ДНК - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ширер: Арсенал ја промени својата ДНК

Ширер: Арсенал ја промени својата ДНК

Легендарниот фудбалер на Њукасл, Алан Ширер, испрати критики кон премиерлигашот Арсенал, додавајќи дека клубот во последните неколку сезони го промени пристапот кон натпреварите, сметајќи дека ја променил својата ДНК.

Кога навивачите не гледаат жар на теренот, незадоволството е очекувано…

„Сигурно е дека Венгер ќе остане во Арсенал, а нивната ДНК во периодот 1997 – 2005 е тотално поинаква од таа што ја има клубот во последните неколку сезони. Очекувано е фановите да бидат гневни, затоа што на теренот не гледаат борба и страст. Според мене, сметам дека Венгер треба да остане во клубот, затоа што од бизнис агол, тој е идеален“ – истакна Ширер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.