Шиков потпиша за...Дедо Мраз! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шиков потпиша за…Дедо Мраз!

Шиков потпиша за…Дедо Мраз!

Дојде Дедо Мраз во Кавадарци. Токму навреме, неколку денови пред почетокот на 2018 година, и тоа директно од Казахстан. Играше фудбал за Тобол, но сега е на неколкудневен одмор.

Македонскиот фудбалски интернационалец Ванче Шиков потпиша за Дедо Мраз, и им донесе пакетчиња на своите најмили. Секако, семејна фотка пред елката и новогодишни  желби за среќна и успешна 2018 година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.