Шифрин најдобра на слаломот во Линц - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Шифрин најдобра на слаломот во Линц

Шифрин најдобра на слаломот во Линц

Американската скијачка Микаела Шифрин ја забележа петтата победа оваа сезона, откако триумфираше на слаломската трка од Светскиот куп што се одржа во Линц, Австрија. Тоа е нејзина вкупно 36.победа во кариерата, а славеше со вкупно време од 1:43,87 минути.

Пласман на победничкиот пиедестал обезбедија и Венди Холденер од Швајцарија, која зад победничката заостана 89 стотинки, и Швеѓанката Фрида Хансдотер, која заврши на третата позиција.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.