СЕВЕРЕН И ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН: Убедливи Вардар и Металург - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

СЕВЕРЕН И ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН: Убедливи Вардар и Металург

Изминатиот викенд се одиграа натпреварите од 3. коло во петте региони од Детските лиги, кои се повеќе го привлекуваат вниманието на домашната јавност поради својата отворена масовност. Се одржаа и натпреварите од 2. коло во Преспанско-пелагонискиот регион, а стартуваа и натпреварите во Источниот регион.

СР 2

Пренесувајќи ви ги резултатите од сите региони, овој пат погледнети ги случувањата од Северниот и Центрапниот регион.

РЕЗУЛТАТИ – СЕВЕРЕН РЕГИОН

sever rez 1

seve rez 2

ЦР 3

РЕЗУЛТАТИ – ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН

centra rez

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.