Сензација од Белград: Швајнштајгер доаѓа во Партизан? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Сензација од Белград: Швајнштајгер доаѓа во Партизан?

Сензација од Белград: Швајнштајгер доаѓа во Партизан?

Поранешниот германски репрезентативец и долгогодишен играч на Баерн Минхен и на Манчестер јунајтед, кој замина и преку Атлантикот и играше за Чикаго во МЛС – лигата, би можел да биде сензационално засилување за српскиот првак Партизан, пишуваат медиумите кај нашиот северен сосед. Тој е оженет за поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, и е голем фан на КК Партизан. Оттаму и обидот на фудбалскиот клуб да го привлече големото име на светскиот фудбал.

Договорот на Швајнштајгер со Чикаго истекува на крајот од годината, тој потоа ќе биде слободен агент, и е отворен за соработка. Останува да се види дали раководството на Партизан ќе успее да го убеди да го облече „црно-белиот“ дрес во наредниот период.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.