Сејмени со срце за Осогово - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Сејмени со срце за Осогово

Осогово го очекува тешка борба во втората македонска фудбалска лига, но играчите на овој тим знаат дека на секој меч на домашен терен можат да сметаат на поддршката од својата навивачка група „Сејмени“. Тоа беше случај и на неделниот дуел со Кораб, кога бодрени од своите верни навивачи фудбалерите на Осогово стигнаа до голем триумф од 2-0 на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани. Бодрењето во текот на сите 90 минути од страна на „Сејмени“ вроди со плод, па навивачите на Осогово по завршувањето на мечот со своите миленици ја поделија радоста за големата победа. 

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.