Се надеваа Ливерпул, Арсенал и Барса, ама Баерн Минхен ќе го ’лапне’ Горецка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Се надеваа Ливерпул, Арсенал и Барса, ама Баерн Минхен ќе го ’лапне’ Горецка

Се надеваа Ливерпул, Арсенал и Барса, ама Баерн Минхен ќе го ’лапне’ Горецка

Германскиот репрезентативец Леон Горецка, кој е член на бундеслигашот Шалке 04, е еден од најбараните фудбалери во пресрет на зимскиот преоден рок. Покрај неговата младост и одличните квалитети, во прилог му оди и фактот дека има само уште шест месеци од актуелниот договор со тимот од Гелзенкирхен. Токму затоа, за него се интересираат голем број европски клубови, а најзагреани се Ливерпул, Арсенал и Барселона.

Сепак, германскиот првак Баерн Минхен не дозволува најдоброто од оваа земја така лесно да замине во странство. Според информациите на „Билд“, раководството на Баерн Минхен веќе го договорило трансферот на Леон Горецка на „Алијанц арена“ по завршувањето на сезоната. Тоа значи дека тој ќе пристигне без отштета, а ќе добие висока годишна плата од баварскиот клуб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.