Саво Милошевиќ на клупата на Црна Гора - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Саво Милошевиќ на клупата на Црна Гора

Поранешниот српски репрезентативец, Саво Милошевиќ ќе биде дел од стручниот штаб на новиот селектор на Црна Гора, Бранко Брновиќ.

 

Саво Милошевиќ утре во Подгорица официјално на прес-конференција треба да биде претставен во новиот стручен штаб на Црногорците во кој се уште Анто Дробњак, Радисав Драгичевиќ и Драгоје Лековиќ.

 

Бранко Брновиќ на клупата на Црна Гора го наследи хрватскиот стручњак Златко Крањчар кој доби отказ по септемвриските порази во рамките на квалификациите за ЕП 2012.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.