Самарџиски поразен од ЦСКА Москва - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Самарџиски поразен од ЦСКА Москва

Предраг Самарџиски со екипата на Литвос Ритас претрпе пораз од ЦСКА Москва во рамките од балтичката лига (89-75). Македонскиот репрезентативец со своите соиграчи во првите три четвртини им беше достоен ривал на фаворитите од Русија, но во последните десет минути ЦСКА се одлепи и му го нанесе на Литвос вториот пораз во ова натпреварување. 
 
Самарџиски одигра сосема солиден натпревар и за 19 минути реализираше осум поени (4/6 од поле), еден скок и три украдени топки. Американецот Тајриз Рајс со 25 поени беше најефикасен во редовите на Литвос, додека кај ЦСКА Москва Швед беше најпрецизен со 16, а Воронцевич и Гордон постигнаа по 14 поени на овој натпревар. 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.