Самарас се враќа во Европа, ќе заигра во Шпанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Самарас се враќа во Европа, ќе заигра во Шпанија

Самарас се враќа во Европа, ќе заигра во Шпанија

Заборавениот грчки фудбалер Јоргос Самарас, повторно ќе се врати во Европа, а својата кариера ќе ја продолжи во шпанската Секунда.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, тој ќе го облече дресот на Сарагоса, кој после 24 натпревари се наоѓа на 12. место на табелата, со 31 освоен бод. Некогашниот грчки репрезентативец ја напушти Европа во 2015 година и замина во американскиот тим Раjо Оклахома сити.

Претходно, истата година настапуваше како позајмен играч во Ал Хилал од Саудиска Арабија, а неговите најдобри денови ги имаше во шкотски Селтик, за кого одигра на 249 натпревари и 74 пати се запиша во листата на стрелците.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.