Сафет Сушиќ: Нема вистина дека го преземам Косово - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Сафет Сушиќ: Нема вистина дека го преземам Косово

Сафет Сушиќ: Нема вистина дека го преземам Косово

Легендарниот босански фудбалер Сафет Сушиќ ги деминтира гласините кои се појавија изминативе денови дека ја презема клупата на репрезентацијата на Косово.

„Не сум ниту блиску до Косово. Не затоа што има застој во преговорите, туку затоа што и воопшто нема никакви преговори. Никој од Приштина апсолутно не ми се јавил да праша и дали сум заинтересиран, а не па нешто друго“ – вели Сушиќ, кој на прашањето дали би прифатил таква понуда вели:

„Немам манир да зборувам хипотетички, но ќе ви кажам како размислувам. Не би прифатил да водам ниту една репрезентација во светот, ако нема силни натпреварувачки амбиции, односно реални шанси да се пласира на ЕП или СП“.

Косово во моментов во квалификациите за СП 2018 е последнопласирана селекција во групата заедно со Хрватска, Исланд, Турција, Украина и Финска.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.