„Романтичарите“ на зимски распуст до 5.јануари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Романтичарите“ на зимски распуст до 5.јануари

„Романтичарите“ на зимски распуст до 5.јануари

Тимот на македонскиот прволигаш Работнички од денеска заминува на заслужен зимски одмор до 5.јануари, објави клубот на својот официјален сајт. Тренерот Горан Станковски ги распушти фудбалерите, откако вчера ја одработија и последната првенствена обврска за 2017 година, играјќи го одложениот меч против Вардар, кој го загубија со 1-0. По 18 одиграни кола, Работнички ќе презими на петтата позиција на табелата во Првата лига со 23 освоени бода.

„Фудбалерите заминуваат на заслужен одмор. Првата прозивка по зимската пауза е закажана за 5.јануари, кога активностите ќе почнат со задолжителните лекарски прегледи, по што ќе биде означен и старт на подготовките за пролетниот дел од сезоната“, изјави шефот на стручниот штаб, Горан Станковски, за веб страницата на ФК Работнички.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.