„Романтичарите“ ги договорија тестовите за подготовките во Анталија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Романтичарите“ ги договорија тестовите за подготовките во Анталија

„Романтичарите“ ги договорија тестовите за подготовките во Анталија

Фудбалскиот прволигаш Работнички и оваа зима ќе замине на подготовки во турската база Анталија, каде ќе престојува во Анталија од 22.јануари до 1.февруари. Договорени се четири пријателски натпревари со кои составот на Горан Станковски ќе ја кова формата за пролетниот дел од шампионатот.

На 24.јануари Работнички ќе одигра пријателски натпревар против Габала (Азербејџан), а два дена подоцна ќе тестира против Кешла (поранешен Интер Баку), исто така прволигаш од Азербејџан.

На 29.јануари противник на Работнички ќе биде рускиот тим Динамо Санкт Петербург, а на 31.јануари ќе следи тестот против украинскиот прволигаш Мариупол.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.