Рома бара 30 милиони евра за Паредес - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Рома бара 30 милиони евра за Паредес

Рома бара 30 милиони евра за Паредес

Премиерлигашите Ливерпул, Челси и Арсенал се сериозно заинтересирани за услгите на играчот на Рома, Леандро Паредес. Аргентинецот не е задоволен од својата минутажа оваа сезона и само еднаш се запиша во листата на стрелците, а одигра на вкупно 22 натпревари.

Според италијанските медиуми, Рома е подготвена да го продаде фудбалерот оваа зима, но само доколку на адресата на „волчицата“ пристигне понуда од 30 милиони евра.

Тој својата кариера ја започна во Бока Јуниорс, а во Рома дојде од редовите на Киево и се поверојатно е дека ќе ги промени клупските бои оваа зима.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.