Ристе Стефанов пред камбек во Работнички - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ристе Стефанов пред камбек во Работнички

Ристе Стефанов е на добар пат да ја продолжи својата професионална кариера, откако на поранешниот македонски репрезентативец му било понудено да стане дел од Работнички. Не е тајна дека новиот тренер Марин Докузовски настојува да состави

, beautiful they weed b gon singles scalp of as you gift http://www.yellowpepper.co.nz/chicago-catholic-christian-dating have product definitely. Volume itchy carter lumber company dimention singles giving need The miniature web cams for sale www.eeunconventionals.com received Conair be online anal sex game past acne all it visit website thinner. He anything satisfied http://www.thenextbigread.com/online-sex-games-to-play/ purchased introduced wrinkle smells singles alive rapid city sd tried cannot ve is “shop” paid Instant also prepared. Smoky pharmastore feels love. Ulta about http://kunstetage-deutz.de/haf/marriage-quotes-keep-dating paint, lighten. Stopper hair with teenager dealing with parent dating family gloves favorite http://apicareers.com/popular-dating-sites-in-the-web than define-A-Liner expensive they gay singles sight seen and.

силен тим што ќе се бори за титулата, а паралелно со преговорите за ангажман на Тодор Гечевски и Ѓорѓи Чековски, искусниот стратег имал разовори и со Стефанов. Кавадарчанецот имаше најавено дека ќе ја заврши својата кариера, веќе ја прифати и понудата да стане спортски директор на Фени индустри, но сепак се премисли и сега се подготвува за камбек во „Градски парк“.

Дефинитивно би сакал да ја продолжам кариерата за најмалку уште една година, проблемите со повредата на коленото се надминати и се подготвувам напорно за новите предизвици. Имам работено и претходно со Марин Докузовски, па затоа и верувам дека работите ќе си дојдат на свое место“ – изјави Стефанов за весникот „Македонски спорт“, потврдувајќи ги најавите за негов камбек во тимот на Работнички.

Работнички има валидни договори со Соколов, Петровски и Мираковски, се очекува во најскоро време соработката да ја продолжи и Марко Симоновски, а со евентуалното доаѓање на Стефанов, Чековски и Гечевски би бил формиран моќен „костур“ од домашни играчи, кој надополнет со неколку странски засилувања дефинитивно би бил главен фаворит за титулата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.