Ријека на нозе: Ристовски и Жута прославија шампионска титула во Хрватска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ријека на нозе: Ристовски и Жута прославија шампионска титула во Хрватска

Ријека на нозе: Ристовски и Жута прославија шампионска титула во Хрватска

Подолг период се подготвуваше за шампионско славје и конечно Ријека може да прослави шампионски трофеј во Хрватска.

Во 35. коло од првенството на Хрватска, на едно коло до крајот, со триумфот од 4-0 против Цибалија на својата „Рујевица“, Ријека се промовираше во нов хрватски шампион.

armada okolu stadion

Тимот на македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Леонард Жута сосема заслужено сезонава стигна до круната за која сонуваше целиот град.

stefan ristovski slavje

Вистинска фешта се случуваше денеска на Јадранот каде популарната „Армада“ славеше и на самиот стадион, во неговата околина но и насекаде ширум градот.

Официјално, фудбалерите на Ријека трофејот ќе го добијат на 27. мај во последното коло на „Максимир“ по дуелот со Динамо Загреб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.