Реми на големото дерби: Судани со евро-гол ги шокираше Ристовски и Ријека - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Реми на големото дерби: Судани со евро-гол ги шокираше Ристовски и Ријека

Реми на големото дерби: Судани со евро-гол ги шокираше Ристовски и Ријека

Шампионската титула во Хрватска уште не е решена откако Ријека и Динамо Загреб одиграа 1-1 на „Рујевица“ во големата дерби пресметка од 27. коло.

Ријека беше многу блиску до победа, и голем чекор кон титулата во хрватскиот шампионат, но Судани со прекрасен гол во 86. минута ја замолкна публиката на стадионот „Рујевица“ во Ријека.Woow Amazing Goal El-Arbi Hilal Soudani (1-1… by zyhrijearifi

Претходно Ријека со голот на Андријашевиќ во 68. минута дојде до водство.


1-0 Franko Andrijašević Goal Croatia 1… by marcelinocortese

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски го одигра целиот натпревар за Ријека, додека Леонард Жута поради жолти картони паузираше на овој натпревар.

rijeka - dinamo zagreb

Ријека сега со 69 бода, остана на четири бода предност во однос на Динамо Загреб, додека на третата позиција е Хајдук со 47 бода, колку што има и Осијек со натпревар помалку.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.