Реми на Гент на „генералката“ пред Шкендија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Реми на Гент на „генералката“ пред Шкендија

Реми на Гент на „генералката“ пред Шкендија

Екипата на Гент одигра 1-1 на гостувањето против Шарлроа, во „генералката“ што екс-шампионот на Белгија ја имаше пред претстојниот натпревар со Шкендија во плејофот за влез во Лигата на Европа.

Гент и на второто гостување сезонава не успеа да стигне до цел плен, ремизирајќи со идентичен резултат како и на претходниот дуел со Кортријк. Нето постигна гол за ривалот на Шкендија да дојде во водство во 58. минута, но домаќините тргнаа во офанзива и стигнаа до реми со погодокот на Полет во 70. минута.

Само за потсетување, првиот натпревар меѓу Гент и Шкендија ќе се игра в четврток во Белгија, а реваншот е закажан за седум дена подоцна на националната арена „Филип втори“ во Скопје.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.