Растворцев потпиша за Војводина - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Растворцев потпиша за Војводина

Растворцев потпиша за Војводина

Рускиот репрезентативец Алексеј Растворцев, кој по крајот на сезоната си замина од Вардар, кариерата како и што беше претходно најавено ќе ја продолжи во српскиот шампион Војводина. Корпулентниот лев уб од новиот кле најавен како едно од најголемите имиња што пристигнале во српскиот ракомет.

“Јасно ми е дека доаѓам во сериозен клуб со кој брзо се договоривме. Иако имам 37 години сакав нов предизвик. Ќе играме во Лигата на шампиони и во СЕХА-лигата, натпреварувања кои ми се познати со оглед дека во нив настапував со Вардар”- изјави Растворцев при својата промоција во Нови Сад.

Војводина покрај Растворцев пред јавности ги презентираше и преостанатите три засилувања, пивотот Горан Тркулје, десното крило Александар Гуглета и левиот бек Милан Вучковиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.