Радванска се сликаше гола и ја налути Католичката црква - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Радванска се сликаше гола и ја налути Католичката црква

Радванска се сликаше гола и ја налути Католичката црква

Полската тенисерка Агњешка Радванска се согласи да биде модел на „ЕСПН“ и да одработи фотосесија каде ќе се појави како од мајка родена, но се чини дека со тоа го навлече на Католичката црква во својата земја, на која и таа и припаѓа. Иако фотографиите не се експлицитни, сепак, свештеникот Марек Дзивиецки нејзиното однесување го оцени како неморално.

radvanska gola 2

„Срамно е да се промовира менталитет во кој жената е само објект за сексуално задоволство на мажот. Таа е позната тенисерка и идол на младите девојчиња во нашата земја и таквото однесување е едноставно неморално“, изјави јавно свештеникот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.