Работнички е последниот 1/8-финалист во Купот на Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Работнички е последниот 1/8-финалист во Купот на Македонија

Сосема очекувано фудбалерите на Работнички се последниот патник во 1/8-финалето од Купот на Македонија откако денеска без посериозни проблеми го совладаа третолигашот Могила Би Милк со 0:3.

 

Поради европските настапи на „романтичарите“ натпреварот од 1/16-финалето во најмасовното наше клупско натпреварување се одигра денеска во Могила пред околу 500 домашни навивачи, на кој избраниците на Горан Петрески уште во првото полувреме со голот на Баже Тодоровски во 7.минута стигнаа до водство од 0:1, за потоа во вториот дел со вториот погодок на Тодоровски во 72. и на Скендеровиќ во 75. минута дополнително да го заокружат конечниот триумф.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.