Првиот човек на грчкиот фудбал доби заканувачко писмо со куршум - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Првиот човек на грчкиот фудбал доби заканувачко писмо со куршум

Првиот човек на грчкиот фудбал доби заканувачко писмо со куршум

Фудбалската федерација на Грција (ЕПО) добила необичен пакет со заканувачко писмо и со куршум, адресирано до претседателот Вангелис Граменос. Овој пакет по поштенски пат е доставен до централата на ЕПО во Атина, пренесуваат грчките медиуми.

Покрај куршумот, во пакетот имало и заканувачко писмо на три страници. Заканите наводно се поради односите на некои повластени клубови во Грција со челниците на фудбалската федерација на оваа земја.

На крајот, стоел и потписот „Пападопулос од Пиреја“. Грчката полиција за борба против тероризмот отвори истрага за овој случај и трага по виновниците.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.