Прва радост за „вардарки“ против Металург (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Прва радост за „вардарки“ против Металург (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Прва радост за „вардарки“ против Металург (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар по голема битка успеаја да слават на гостувањето против Металург (24-26), што беше прва радост за „црвено-црните“ во дерби дуелите од женската прва лига. Вториот дел од сезоната стартуваше токму со дерби дуел, во кој избраничките на Симе Симовски во неизвесен натпревар на крајот сепак стигнаа до победата, одмаздувајќи се за двата порази од стартот на сезонава.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.