Прославениот германски ас ќе витка „донер“ во Келн! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Прославениот германски ас ќе витка „донер“ во Келн!

Прославениот германски ас ќе витка „донер“ во Келн!

Поранешниот германски репрезентативец, Лукас Подолски влегува во нов бизнис со брза храна. Фудбалерот кој во март минатата година се прости од националниот дрес в сабота во Келн отвора ќебапчилница.

подолски

За 32-годишниот Подолски кој за германската репрезентација постигна 49 гола на 130 натпревари, ова е нов деловен предизвик и пропирување на бизнисот откако во јуни во Келн отвори продавница за сладолед.

podolski

Според информацијата што ја сподели неговиот претставник за јавност, германскиот фудбалер кој моментно настапува за јапонскиот клуб Висел Кобе, во новиот бизниз влегува заедно со двајца партнери и ќе биде присутен на отворањето на локалот во Келн.

Лукас Подолски станал љубител на популарната турска улична храна за време на неговиот двегодишен престој во Истанбул кога настапуваше во дресот на Галатасарај.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.