Просинечки прифати да биде селектор на БиХ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Просинечки прифати да биде селектор на БиХ

Просинечки прифати да биде селектор на БиХ

Хрватскиот стратег Роберт Просинечки по детални разговори со претставниците на Фудбалскиот сојуз на БиХ конечно прифати да се нафати да биде селектор на репрезентацијата на БиХ.

Просинечки ги прифатил условите кои ги понудиле од сојузот, па сега на членовите на Извршниот одбор останува да ја донесат конечната одлука на состанокот закажан за 4. јануари. За да се избере нов селектор потребно е еден од кандидатите да добие 12 гласа од 15 члена на Извршниот одбор на ФСБХ.

Вториот кандидат за селектор на БиХ, покрај Просинечки, е и Амар Осим. Но, веќе се погласно се навестува дека секако новиот селектор ќе биде Роберт Просинечки кој досега беше предводник на репрезентацијата на Азербејџан.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.