Признанија за вардарки - Пенезиќ МВП, Лејно најдобар голман - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Признанија за вардарки – Пенезиќ МВП, Лејно најдобар голман

Признанија за вардарки – Пенезиќ МВП, Лејно најдобар голман

Покрај победничкиот пехар, вардарки собраа и две индивидуални признанија во ВРХЛ лигата. За МВП во завршните натпревари во регионалната лига е прогласена Андреа Пенезиќ. А, Амандин Лејно го доби признанието за најдобар голман.

Во трите најдобри ракометарки во завршницата на ВРХЛ лигата, меѓу вардарки призние доби и ракометарката на Будуќнот, Кристина Неагу која е најдобар стрелец во завршните натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.