Пријавени сите екипи: И Кожув ќе игра прва лига! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Пријавени сите екипи: И Кожув ќе игра прва лига!

Пријавени сите екипи: И Кожув ќе игра прва лига!

Кошаркарската федерација го објави списокот на екипи кои ќе учествуваат во првата лига за сезоната 2017/2018. Согласно со првиот рок за пријавување играчи, екипата на Кожув успеа да го пријави своето учество во најелитното домашно првенство.

Бројот на претставници останува на десет, нема да има проширување на лигата, што значи дека Вардар и Пелистер ќе бидат во втората лига.


prvaligaekipi

МКФ го објави и списокот за екипи кои ќе учествуваат во втората македонска лига. Нема да има проширување на лигата од повисокиот ранг, што значи дека Вардар и Пелистер влез во елитата ќе бараат преку пласман од втората лига.

ekipimkf2liga

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.