Прибак се врати: Знам што бара Раул, тоа е стил на игра што го преферирам - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Прибак се врати: Знам што бара Раул, тоа е стил на игра што го преферирам

Прибак се врати: Знам што бара Раул, тоа е стил на игра што го преферирам

Немања Прибак се враќа во македонската ракометна репрезентација околу една година откако беше избришан од екс-селекторот Лино Червар. Неговиот поранешен тренер од Вардар, Раул Гонзалес, му дава можност на Прибак за камбек во пресрет на ЕП 2018, можност што овој одличен плејмејкер планира да ја искористи.

„Се враќам по една година и не знам што би рекол, ова е прва акција само со тренинзи, без одигрување на натпревари. Ќе бидеме шест дена тука и ќе работиме заедно, да се запознаеме со тактиката на тренерот. Тоа сигурно е интересно, разговарав со Раул и се согласив да се вратам, па ќе видиме што ќе се случи во иднина. Дел од играчите веќе имаат настапувано за Раул во Вардар, тоа за мене не е непознато, напротив, тоа е стил на игра што го преферирам. Верувам дека можам добро да се вклопам, но останува да се види како ќе се одвиваат работите, сепак една работа е клуб, а друга е репрезентација“ – истакна Прибак по своето приклучување во националниот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.