Прибак се врати на тренинзи, ситна повреда на Филип Лазаров - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Прибак се врати на тренинзи, ситна повреда на Филип Лазаров

Прибак се врати на тренинзи, ситна повреда на Филип Лазаров

Македонската ракометна репрезентација, по божиќните празници, денеска ги продолжи подготовките за настапот на Европското првенство во Хрватска.

На првиот тренинг по паузата повторно во стројот на Раул Гонзалес се врати Немања Прибак, кој поради повреда на зглобот ги пропушти пријателските дуели со Саудиска Арабија и со Србија минатата недела. Прибак се врати, но денешниот тренинг го пропушти Филип Лазаров кој има ситна повреда на грбот.

rep.ma makedonija-rakomet-08.01 (9)

„Прибак се врати, но се одлучивме да му дадеме пауза на Филип Лазаров поради повреда на грбот, затоа што не сакавме непотребно да ризикуваме. Сепак, многу брзо го очекуваме назад на тренинзите… Токму поради овие несакани ситуации со малите повреди на одредени репрезентативци се уште не сакам да го објавам конечниот список на патници за Европското првенство во Хрватска“ – ни изјави селекторот Гонзалес пред денешниот тренинг на националниот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.