Познат списокот на сите имиња за НБА Олстар мечот во Њу Орлеанс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Познат списокот на сите имиња за НБА Олстар мечот во Њу Орлеанс

Познат списокот на сите имиња за НБА Олстар мечот во Њу Орлеанс

Во Њу Орлеанс, на 19. февруари, ќе биде одржан НБА Олстар мечот кој на едно место го собира најголемите кошаркарски имиња на денешницата.

Откако пред неколку денови беа објавени првите петорки на Истокот и Западот, познат е сега и комплетниот список на сите имиња кои ќе бидат дел од овој спектакл.

Нема поголеми изненадувања, па во Њу Орлеанс ќе бидат главно оние кои навистина го заслужуваат тоа. Секако, најголемо изненадување, но и неправда, е тоа што Расел Вестбрук и покрај одличната статистика не е избран меѓу стартерите.

ЗАПАД: Стеф Кари, Џејмс Харден, Каваи Леонард, Кевин Дурант, Ентони Дејвис. Резерви: Расел Вестбрук, Клеј Томпсон, Дрејмонд Грин, ДеМаркус Казинс, Марк Гасол, ДеАндре Џордан, Гордон Хауард

ИСТОК: Кајри Ирвинг, ДеМар ДеРозан, Џими Батлер, Леброн Џејмс, Јанис Антетокоунмпо. Резерви: Ајзеа Томас, Џон Вол, Кајл Ловри, Кемба Вокер, Пол Џорџ, Пол Милсап, Кевин Лав

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.