Посрамотени „топчии“: Нотингем Ф. го елиминираше Арсенал од ФА Купот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Посрамотени „топчии“: Нотингем Ф. го елиминираше Арсенал од ФА Купот

Посрамотени „топчии“: Нотингем Ф. го елиминираше Арсенал од ФА Купот

Членот на Чемпионшиплигата на Англија, Нотингем форест го приреди најголемото изненадување во третата рунда натпревари од ФА Купот елиминирајќи го големиот фаворит Арсенал.

Нотингем форест доминанто обезбеди пласман во следната рунда натпревари славејќи со 4-2 против „топчиите“. Триумфот на домашните го најави Лихај со два гола уште во првото полувреме, од кои вториот за 2-1 во 44. минута беше вистинско ремек-дело…


Во вториот дел, Бреретон во 64. минута од пенал зголеми на 3-1. Арсенал намали на 3-2 со погодокот на Велбек во 79. минута, за да конечните 4-2 ги постави Довел од пенал во 85. минута.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.