Попушти трпението и на „Фемили Аеродром“: „12 п...и = МЗТ“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Попушти трпението и на „Фемили Аеродром“: „12 п…и = МЗТ“

Попушти трпението и на „Фемили Аеродром“: „12 п…и = МЗТ“

Очигледно многу брзо попушти и трпението на „Фемили Аеродром“ кон кошаркарите на МЗТ Скопје кои оваа сезона се очајни во АБА лигата.

Многу брзо по враќањето на трибините во „Јане Сандански“ најверната навивачка група на МЗТ го искажа своето мислење за актуелните кошаркари на тимот појавувајќи се на мечот против Игокеа во АБА лигата со екстра навредлив транспарент: „12 х П…И – МЗТ“.

mzt-igokea (8)

Пред речиси празни трибини во „Јане Сандански“, МЗТ Скопје на полувремето има негатива и против Игокеа од 33-36.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.