Полошо од ова не може: МЗТ прими 69 поени за едно полувреме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Полошо од ова не може: МЗТ прими 69 поени за едно полувреме

Полошо од ова не може: МЗТ прими 69 поени за едно полувреме

На бламажите на МЗТ Скопје во АБА-лигата како да им нема крај, но македонскиот првак вечерва дефинитивно се надмина со очајна одбрана, примајќи неверојатни 69 поени за само едно полувреме игра на гостувањето против Партизан.

Одбраната беше проблем за „металците“ и под водство на Александар Тодоров, но делува уште под очајно под водсто на новиот тренер Лукајиќ, по слободно може да се каже бедното издание во белградски „Пионир“ вечерва. Партизан во првото полувреме постигна дури 32 поени (32-19), а уште пошокантна за МЗТ беше втората четвртина во која домаќините реализираа дури 37 поени, на одмор заминувајќи со резултат 69-42.

Со вакви срамни изданија што се повторуваат веќе два месеци, јасно е зошто МЗТ Скопје се наоѓа на работ на амбисот наречен испаѓање од АБА-лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.