По два гола на Мбапе, Нејмар и Ди Марија - ПСЖ си поигра со Рен! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

По два гола на Мбапе, Нејмар и Ди Марија – ПСЖ си поигра со Рен!

По два гола на Мбапе, Нејмар и Ди Марија – ПСЖ си поигра со Рен!

Фудбалерите на ПСЖ без апсолутно никакви проблеми стигнаа до 1/16-финалето во Купот на Франција откако славеа убедливо со 1-6 на гостувањето против Рен.

Два гола на Мбапе, два на Нејмар и уште два на Ди Марија беа повеќе од доволни за убедливиот триумф на ПСЖ…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.