Петкратен светски шампион во бокс пронајден мртов - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Петкратен светски шампион во бокс пронајден мртов

Поранешниот
светски шампион во бокс, Џони Тапиа е пронајден мртов вчера во својот дом во
Албукерки, Ново Мексико.

 

На телото на 46-годишниот
Тапиа, кој пет пати во кариерата ја освојуваше шампионската бокс титула, според
полициските извештаи нема траги на насилство иако аутопсијата треба да покаже
од што настапила смртта.

 

Контроверзниот
боксер беше познат по својот бурен живот исполнет и со зависност од дрога, а
притоа неколку години има одлежено и во затвор. Во професионалната кариера има
пет светски титули во три различни категории, со 65 борби зад неговото име од
кои забележал 58 победи (30 со нокаут).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.