„Петка“ на Манасков во новиот триумф на Веспрем - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Петка“ на Манасков во новиот триумф на Веспрем

„Петка“ на Манасков во новиот триумф на Веспрем

Дејан Манасков продолжува со добри игри во дресот на Веспрем кога и да добие шанса од тренерот Врањеш. Тоа беше случај и на денешното гостување против Чургои, на кое актуелниот првак на Унгарија очекувано славеше со 19-33.

Манасков и соиграчите дилемите за победникот ги решија уште во првото полувреме стигнувајќи до водство од 9-17, за потоа со рутинска игра да си ги осигураат новите бодови.

Македонското лево крило го заврши натпреварот со пет постигнати погодоци, со што беше втор стрелец на Веспрем, зад Словенецот Гајиќ со девет гола.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.