Перо Антиќ со подарок - шампионски дрес за Зоран Заев - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Перо Антиќ со подарок – шампионски дрес за Зоран Заев

Перо Антиќ со подарок – шампионски дрес за Зоран Заев

Најдобриот македонски кошаркар на сите времиња, Перо Антиќ, по вчерашните обврски со Црвена звезда денеска пристигна во Скопје и имаше кратка средба со Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. Антиќ му врачи подарок на првиот човек на Владата на РМ, шампионски дрес од тимот на Фенербахче, а Заев по средбата изрази оптимизам дека кошарката во Македонија ќе оди напред.

antic i zaev

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.