Пепе потпиша за Бешикташ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Пепе потпиша за Бешикташ

Пепе потпиша за Бешикташ

Досегашниот дефанзивец на Реал Мадрид и португалски репрезентативец, Пепе, пристигна во Истанбул и потпиша двегодишен договор со Бешикташ. Тој имаше понуди и од ПСЖ и од Интер, но на крајот се одлучи да се пресели во Турција и во наредните две сезони да го носи дресот на Бешикташ.

Според договорот, Пепе во турскиот клуб ќе заработува по 4 милиони евра годишно, а за самиот потпис веќе доби 4 милиони евра. Тоа значи дека за две сезони ќе инкасира вкупно 12 милиони евра. Доколку двете страни се задоволни, постои опција за продолжување на соработката и на трета дополнителна сезона.

Раководството на Бешикташ најавува дека наредните денови ќе го доведе и Александар Коларов, досегашниот фудбалер на Манчестер сити.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.