Партизан и Ц. Звезда без голови во 155-то дерби на „вечните“... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Партизан и Ц. Звезда без голови во 155-то дерби на „вечните“… (видео)

Партизан и Ц. Звезда без голови во 155-то дерби на „вечните“… (видео)

Партизан и Црвена Звезда одиграа без победник (0-0) во 155-то „вечно дерби“ во рамките на 7. коло од Суперлигата на Србија.

Во главно израмнет натпревар, се чини најреален резултат на стадионот „Рајко Митиќ“ пред околу 33.000 гледачи. Во првиот дел „црвено-белите“ имаа нешто повеќе од играта но не успеаја да постигнат погодок.


Во вториот дел повторно израмнето, за реално реми на крајот. Црвена Звезда на тој начин остана на врвот од табелата со 16 бода од шест натпревари, а Партизан сега има 13 бода од исто толку натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.