Отказ за тренерот на Сакраменто - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Отказ за тренерот на Сакраменто

Откако нанижаа две победи и пет порази на почетокот на новата НБА сезона, кошаркарите на Сакраменто останаа без својот тренер Пол Вестфал. Раководството на овој клуб реши да му се заблагодари за досегашната работа на овој кошаркарски стратег, а тоа го оправда со слабите резултати.
 
„Сакаме да му се заблагодариме на Пол Вестфал за досегашната работа, но играта и резултатите на тимот не беа според очекувањата“, истакна претседателот за кошаркарски операции на клубот, Џеф Петри.
 
Пол Вестфал беше на клупата на Сакраменто кингс нешто повеќе од две години и за тој период оствари ефект од 51 победа и 120 порази.   

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.