Оштетен кров на стадион во Шпанија, натпреварот Депортиво – Бетис одложен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Оштетен кров на стадион во Шпанија, натпреварот Депортиво – Бетис одложен

Оштетен кров на стадион во Шпанија, натпреварот Депортиво – Бетис одложен

Депортиво Ла Коруња и Бетис нема да го одиграат меѓусебниот натпревар поради оштетениот кров на стадионот „Ријазор“, обелоденија денес тамошните власти.

Поради лошите временски услови, дел од кровот е оштетен и не се знае колку време ќе биде потребно за негова репарација. Засега одложен е само денешниот натпревар, а постои веројатност трибината која се наоѓа под оштетениот кров да биде надвор од употреба додека се реновира кровот.

Сè уште е непознато кога ќе биде одигран одложениот натпревар.

riazor stadion

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.