Охрид го отпушти најдобриот кошаркар - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Охрид го отпушти најдобриот кошаркар

Охрид го отпушти најдобриот кошаркар

Францускиот интернационалец Реми Бери не е повеќе член на АВ Охрид, откако клубот го ослободи од понатамошните обврски. Иако стануваше збор за еден од најдобрите кошаркари на Охрид, раководството на клубот реши да ја прекине соработката.

“Реми Бери не е повеќе кошаркар на АВ Охрид. Патиштата ни се разминаа со Бери, кој прекрши и одредени правила во клубот. Му се заблагодаруваме за придонесот во клубот и му посакуваме се најдобро понатаму“ – стои во соопштението од АВ Охрид.

Кошаркарите имаат ден одмор по синоќешното гостување кај МЗТ Скопје, а утре ги очекува дуелот со Сикст Примороска во регионалната Втора АБА лига кој е последен за оваа 2017 година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.