Официјално: Лацио се засили со Мартин Касерес - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Официјално: Лацио се засили со Мартин Касерес

Официјално: Лацио се засили со Мартин Касерес

Лацио го официјализираше трансферот на Мартин Касерес од Верона. Уругваецот потпиша едногодишен договор со екипата од Рим, со можност да продолжување на уште една сезона.

30-годишниот дефанзивец сезонава е во извонредна форма играјќи за тимот на Верона, стартуваше на 14 натпревари за калчолигашот на кои постигна три погодоци.

Во неговата кариера ги носеше дресовите на Барселона, Јувентус, Севилја и Саутемптон, додека за репрезентацијата на Уругвај има забележано 75 настапи.

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.