Обрадовиќ: Фаворити сме на хартија против Македонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Обрадовиќ: Фаворити сме на хартија против Македонија

Обрадовиќ: Фаворити сме на хартија против Македонија

Најдобрите македонски ракометарки по убедливиот пораз од Шведска, денеска ги продолжуваат квалификациите за ЕП во Франција на домашен терен. Во СРЦ „Кале“ вечерва (19 часот) ќе гостува селекцијата на Србија, предводена од „вардарката“ Андреа Лекиќ.

Селекторот на Србија, Љубомир Обрадовиќ, е свесен дека неговата селекција ја има улогата на фаворит.

„Ние сме фаворити, но само на хартија. Мораме тоа да го покажеме и на теренот. Ќе играме во салата „Кале“, каде можеме да очекуваме добра атмосфера. Девојките мораат да го почувстуваат притисокот на своја кожа и да реагираат на вистински начин“, вели Обрадовиќ.

Србија во претходното коло ја совлада селекцијата на Фарски Острови на домашен терен со 36-20.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.