Ново шоу на „фалангата“: Пред ваква публика победата е уште послатка - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ново шоу на „фалангата“: Пред ваква публика победата е уште послатка

Ново шоу на „фалангата“: Пред ваква публика победата е уште послатка

ЕКИПА во Сент Гален,

Симеончо Стоиков

Прекрасна беше атмосферата во салата во Сент Гален, каде македонските фанови уште еднаш им одржаа лекција по навивање на мирните Швајцарци. Ракометарите доминираа на теренот, а на трибините се беше во знакот на „фалангата“, која уште еднаш им даде ветер во грб на нашите спортисти на натпревар надвор од Македонија.

Секоја победа на гостински терен е слатка, но вечерва навистина впечатокот беше дека Македонија игра на домашно тло.

sent galen falanga

sent galen falanga5

sent galen falanga4

sent galen falanga6

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.