Нови проектили на Ибра за нов трофеј на ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Нови проектили на Ибра за нов трофеј на ПСЖ

Трофејно, како што ја завршија претходната така фудбалерите на ПСЖ ја почнуваат и новата сезона освојувајќи го по четврти пат во клупската историја Суперкупот на Франција.

„Светците“ денеска беа подобри од Гингамп победувајќи со 2-0 со двата гола на Златан Ибрахимовиќ.

Првиот беше во 9.минута со негов проектил од 20 метри, за да во 20.минута предноста е дуплирана откако Ибра стрелаше од белата точка.

Гингамп имаше можност да ја врати резултатската неизвесност уште во првото полувреме, но Јатабаре не реализираше пенал.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.