Нова црвено-црна ракометна рапсодија (фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Нова црвено-црна ракометна рапсодија (фотогалерија)

Нова црвено-црна ракометна рапсодија (фотогалерија)

Вардар на сите им покажува како треба да игра еден европски шампион, со карактер, квалитет, но пред се со авторитет од кој противниците се „смрзнуваат“. Тоа му се случи денеска на Кристијанштад, талентираниот шведски тим кој налета на црвено-црниот „ѕид“ и силно се удри од него.

Само 15-те примени голови најдобро покажуваат како функционираше одбраната на „вардарци“, која сезонава е број 1 во Европа.

Штета е што сега следи пауза поради Европското Првенство во Хрватска, но предводени од Раул Гонзалез нема причина да се сомневаме дека „вардарци“ ќе продолжат во ист ритам и во февруари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.